Datum: 02.03.2019

Vložil: Linda 123Von

Titulek: Může ježeček chodit ven??

Dobrý den ,
chtěla jsem se zeptat jestli ježečkové mohou chodit ven

Datum: 08.02.2019

Vložil: Kristýna

Titulek: Nachlazení

máme cca rok a půl starou ježčici. Zhruba posledních pět dní občas kýchne. Napadlo nás, jestli se jen nevzteká, ale nikdy před tím to nedělala. Jí normálně, aktivní je normálně. Myslíte, že to přejde samo, nebo jí můžeme nějak pomoci doma? Špatně snáší cizí lidi, tudíž bych na veterinu šla jen pokud by to bylo nezbytné (Nechci ji stresovat). Moc děkuji.

Datum: 12.02.2019

Titulek: Re: Nachlazení

pokud je kýchnutí jen ojedinělé není důvod se bát. Ježečci si občas kýchnou když se jim například voda dostane do čumáčku, nebo z prašné podestýlky.Je možné, že je třeba jen lehce nachlazená, když tak ji zkuste přitopit, umístit ubikaci vysoko od země, aby na ni nešel chlad a hlavně ji umístit mimo průvan. Kdyby došlo ke zhoršení doporučila bych návštěvu veterináře.

Datum: 07.02.2019

Vložil: Nikol

Titulek: "Zatučnění" jater

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně mé ježčí slečny. Je stará zhruba 4 roky. Bohužel jí nemáme od mala, ale vzali jsme si jí zhruba v 1 roce. Asi před měsíce přestala z ničeho nic žrát a pořád jen spala, jak vedne tak i v noci a už vubec nebyla v noci aktivní. Jinak dokázala celou noc lítat v kolečku.
Myslela jsem, že se jedná o hibernaci, ale na veterině dělali krevní testy a rentgen. Dle rentgenu byla hodně plynatá a v krvi měly zvýšené jaterní hodnoty. Každý den cca 10 dnů jsme jezdili na injekce s antibiotiky. Začala trochu žrát, ale už to není co bývalo a v noci stále jen spí.
Vet. nám řekla, že léčba trvá již 3 týdny a že se máme rozhodnout co dál..jestli budeme pokračovat, nebo jí necháme uspat. Nabízela nám ještě operaci, aby se mohla podívat uvnitř na játru, ale že tomu příliš nedává.
Nevím, pro co se mám rozhodnout. V noci sice už nelítá, ale docela žere. Nechci jí trápit, ale nechci ji nechat uspat jen tak.

Datum: 07.02.2019

Titulek: Re: "Zatučnění" jater

naprosto Vám rozumím, že Vás tato situace velmi trápí. Doporučila bych Vám stav ježečka zkonzultovat s naší klubovou veterinární lékařkou MVDr. Janou Tesařovou, tel.: tel.: +420 605 843 910. Paní doktorka má s ježky několikaleté zkušenosti a třeba se opravdu může jednat o komplikace spojené s hibernací, ale Vámi kontaktovaný veterinář nemusí mít tolik zkušeností s ježky.
Sama, když jsem se v minulosti rozhodovala stejně, poradila jsem se nezávisle i s klubovou veterinářkou. Jedná se o Vaše zvíře. Rozhodně bych ale když ježeček žere k eutanazii nepřistupovala. I ježci ve 100 % kondici jsou v zimním období méně aktivní a omezí přísun potravy.

Přeji Vám hodně štěstí a držím ježečkovi palce!

Datum: 05.02.2019

Vložil: Anežka

Titulek: Ježeček nejí

náš ježeček měl v neděli (předevčírem) přes den průjem a naposledy jedl v neděli dopoledne. Od té doby pouze pil, včera ani nic nekadil, nevím, jestli ještě den počkat, nebo zajet na veterinu. Co se týče hinernace, tak tu máme 22 st.
Děkuji za odpověď

Datum: 06.02.2019

Titulek: Re: Ježeček nejí

určitě, jeďte s ježečkem na co nejdřív na veterinu. V tomto případě je nejdůležitější včas přijít na příčinu problému a opravdu zavčasu ji řešit. Pokud byste chtěli poradit s výběrem veterinárního lékaře, navštivte naši sekci chov-veteriny či nás kontaktujte na klubovém emailu. Teplota je na ježka opravdu nízká, ale průjmy s tímto stavem nesouvisí. Vyhledejte opravdu co nejdříve odbornou pomoc.

Datum: 29.01.2019

Vložil: Pavlína

Titulek: Hodně spinká

Dobry den, mam jezecka 2m. Jezeceka jsem jeste nevidela pit, odmita mi cervy, granulky papa chodi kakat i curat na zachudek, ale spi jak v noci tak i pres den. Cim to muze byt? Dekuji

Datum: 04.02.2019

Titulek: Re: Hodně spinká

v tomto případě byste se měla spojit s chovatelem od kterého ježečka máte a zeptat se ho, jaké chování je u ježečka obvyklé. Aktivita ježka je individuální záležitost, jsou ježci kteří jsou aktivní celou noc, ale i ježci, kteří se jdou pouze najíst a vykonat potřebu. Je ale i pravděpodobné, že snížená aktivita souvisí pouze s ročním obdobím.
K napáječce jej zkuste nasměrovat, ukázat mu kde je a že z tohoto místa teče voda. Co se týče červů, zase bych se zeptala chovatele, zda byl červy krmen či nikoli. Nevím odkud ježečka máte, jestli z CHS měla byste veškerý servis od chovatele a zároveň byste dostali i krmivo, na které byl ježek zvyklý. Dále také neuvádíte, jak dlouho ježečka máte. Mohlo by se jednat také o problémy spojené s předčasným odstavením mláďat.

Datum: 27.01.2019

Vložil: Ježek 123

Titulek: Špatně chodí

Dobrý den, prosím o radu. Mám od Vánoc ježečka. Je to holčička a jsou jí 3 měsíce. Ježek krásně papá nechá se pohladit, ale špatně chodí. Nemůže prostě chodit. Já jsem četla, že může mít syndrom WHS. Tak prosím porad'te aby se zvedla na nožičky a normálně chodila.