Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 25.01.2020

Vložil: Majkl

Titulek: Ježek a rajče

Dobrý den chci se jen zeptat stane se něco když můj ježek snědl kousek Rajcete, předem díky za odpověď .

Datum: 05.01.2020

Vložil: David Heřmánek

Titulek: Výtok s očí

Dobrý den. Můj ježeček starý asi 6 měsíců a všiml jsem si u něho, že na jednom oku má trochu napuchlé víčko a jednou za čas mu z něho vyteče asi hnis.Když jsem se oka trochu dotkl, nepřišlo mi, že ho to bolí. Chová se úplně normálně. Jí, pije, běhá jak má, spí jak má, budí se jak má. Prostě všechno je v pořádku až na to jedno očičko. Existuje nějaká léčba pomocí mastičky nebo nějakých kapek ?

Datum: 19.12.2019

Vložil: Monika

Titulek: při chůzi se vyvrací na bok

máme ježečka asi rok. Vše bylo celou dobu v naprostém pořádku. Byl čiperný a papal. V posledním týdnu nechce moc chodit a když jde k misce na jídlo tak jakoby kulhal nebo se popřípadně vyvraci na bok. Poté se zvedne a v chůzi pokračuje, ale nevím, zda není nějak nemocný?
Děkuji

Datum: 31.12.2019

Vložil: Šárka

Titulek: Re: při chůzi se vyvrací na bok

Dobry den, mame stejny problem... jezek mene ji a polehava...ulevuje si na zadnich nozkach a pri chuzi se vyvraci na bok.
Dekuji

Datum: 05.01.2020

Vložil: Monika

Titulek: Re: Re: při chůzi se vyvrací na bok

Dobrý de,
máte již prosím nějaké informace co může způsobovat tyto stavy ježečka? Nám nikdo ještě neodepsal a nevíme nic nového od nikoho. Připadá mi, ale že se jeho stav zhoršuje.
Pokud můžete poradit odepište prosím.
Děkuji. Monika

Datum: 10.01.2020

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Re: Re: při chůzi se vyvrací na bok

Dobrý den, paní Moniko,

prosím pro příště pište na emailovou adresu klubu chovatelů ježků, tato sekce slouží primárně pro dotazy ohledně fungování klubu jak je specifikováno výše, přes náš email bychom Vám odpověděli obratem.

U ježků existuje jedna specifická nemoc - jmenuje se WHS, jedná se o akronym Wobbly Hedgehog syndrome, do překladu by se tato nemoc dala nazvat jako rozviklaný ježčí syndrom a u ježka se rozvíjí postupně. Nejprve se ježek chvěje, v pozdější fázi špatně zvládá jakoukoli koordinaci pohybu, udržet rovnováhu a v pozdní fázi má ježek problém s koordinací celého těla. Bohužel co tuto nemoc způsobuje je neznáme, uvádí se, že je do jisté míry dědičná, nicméně už jsem také slyšela názory, že tak tomu být nemusí.Do jisté míry se ale jedná o souhrn faktorů, které se v registrovaných stádech sledují a tudíž se tato nemoc objevuje z velké míry u ježků z množíren. Bohužel žádný lék, který by tuto nemoc dokázal vyléčit neexistuje, pouze se zmírňují příznaky a pomáhá se ježečkovi usnadnit pohyb a každodenní běžné úkony.

Samozřejmě se nemusí nutně jednat o WHS, ale i další nemoci spojené především s centrální nervovou soustavou, nejsou ojedinělé ani mozkové příhody, cukrovky, nebo se také může jednat o nedostatek vápníku a vitamínů apod.

V každém případě, případy WHS u nás moc popsány nejsou, veterináři si s takovým ježečkem popravdě neví úplně rady. V každém případě bych Vám doporučila kontaktovat veterináře, který má potřebné znalosti a vybavení ke kompletnímu vyšetření ježečka. V případě dotazu na vhodnou veterinární ordinaci mě kontaktuje na osobním nebo klubovém emailu, podle Vašich možností se Vám pokusím adekvátně poradit, případně se můžeme spojit telefonicky.

Držím palce

Kateřina Mičkeová
Místopředsedkyně KCHJ

Datum: 09.01.2020

Vložil: Adlem

Titulek: Re: při chůzi se vyvrací na bok

Dobry den, bohužel nemám pro vás žádnou radu. Máme stejný problém máme jezdecká 2 roky a již týden nežere a velmi málo vylučuje. GRANULE vůbec nejí. Dáváme ji jídlo přes stříkačku. Pohyb omezuje jen na minimum a tahá zadní nožky. Jestli někdo má nějakou informaci budeme moc rádi.

Datum: 10.01.2020

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Re: při chůzi se vyvrací na bok

přečtěte si, prosím, mou odpověď výše a v případě dalších dotazů mě kontaktujte mého emailu, který naleznete v členské sekci nebo na klubovém emailu.

Hezký den

Kateřina Mičkeová
Místopředsedkyně KCHJ

Datum: 08.12.2019

Vložil: Bedny

Titulek: Koupel

Dobrý den, mohu se zeptat jestli je možné ježečka opláchnout vodou nebo je nějaký přípravek aby ježeček nesmrděl? Vím že se nemají dávat do vody tak se právě ptam? Děkuji

Datum: 13.11.2019

Vložil: Tereza Dvořáková

Titulek: zazimování či ne?

Dobrý den, mám doma ročního ježečka. Před cca 14 dny jsem s ním byla na prohlídce u veterináře. Ježeček je prý v pořádku, ale cca posledních 5 dnů ježeček skoro vůbec nejí a nepije, nevylučuje skoro žádný trus a spíš nevylézá z pelíšku. Moje přitelkyně, která má též ježka ale už déle říka že by mohlo jít o zazimování. Já si tím ale nejsem jistá páč mám v bytě teplo a příjemně právě kvůli ježečkovi. Prosím o radu. Nevíte co by to mohlo být?Děkuji předem za odpovědi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>