Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 27.06.2020

Vložil: Alexandra

Titulek: Zacpa

Dobry den, můj ježek má nejspíš zácpu, má nafouklé břicho a nepřijímá potravu, pije normalne...můžete mi prosím poradit co stím?
Děkuji

Datum: 25.06.2020

Vložil: Markéta

Titulek: Mládě ježka bělobřichého

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, mám mladě ježka bělobřichého (6 týdnů), má suchou kůži a drbe se, ale ne stále jen když ji vypustím proběhnout, spinká v klidu, jí bez problémů, ouška má čistý, dali jsme kapičku na parazity (od veterináře, po měsíci zopakuji), čím bych ji mohla ještě pomoci, četla jsem o olejich, ale nevím jaké použít ať na vnější či vnitřní potřebu a jaké množství a jak ji to nanést na kůži? Děkuji Markéta

Datum: 18.06.2020

Vložil: Marie

Titulek: Suchá kůže, špatná podestýlka?

Dobrý den,
mám ježečka starého rok a půl. Nejsem jeho první majitel, ti se o něj hodně špatně starali (měl parazity když se ke mě dostal). Už přes půl roku je v pořádku. Před měsícem mu začali vypadávat bodliny, zdálo se že je to způsobeno suchou pokožkou, tak jsem jej začala mastit oleji a také jsem přidávala častěji kalcium do vody. Vše se spravilo. Před pár týdny jsem přešla z kukuřičné podstýlky na piliny. Víc si v nich vyhraje a taky je v nich aktivnější. Jenomže znovu začal problém se suchou kůží. Oleje už nezabírají a já si nevím rady. Dočetla jsem se že nám zkusit koupele z vývaru z ovesných vloček, tak to budu teď nově zkoušel. Ale proč píšu. Potřebovala bych poradit ohledně podestýlky. Aby byla podobná pilinám (hoblinám), přemýšlela jsem že bych podestýlku úplně vynechala a udělala mu čistě záchůdek a zbytek vystlala dekami, ale on se hrozně rád hrabe ve všem.
Předem děkuji za odpovědi a rady

Datum: 08.06.2020

Vložil: Darina

Titulek: Suché uši

Dobrý den, mám 4 roky starou samičku ježka bělobřichého. Všimla jsem si, že má suché okraje uší. Mohlo by se jednat o roztoče? Dále pozoruji, že velmi málo pije a je méně aktivní. Na těle nemá žádné lupy ani tečky jen pod zadečkem má červenou šupinku (podobnou stroupku). Děkuji za odpověď.

Datum: 20.04.2020

Vložil: HankaCH

Titulek: Všenky

Dobrý den,
mohu poprosit o radu, náš ježeček má nejspíše všenky (dle vet), pidi malinké pohybující se potvůrky v bodlinkách.Doporučil mi Fypronil nebo Frontline spray, mohu vědět vaši zkušenost?
Děkuji za info

Datum: 01.06.2020

Vložil: Adéla

Titulek: Re: Všenky

Dobrý den, mohu ze zeptat zdali Vám sprej pomohl, my si přivezli jezecka včera a přesně jak popisujete jsem Také vypozorovala malé hybajici se cosi :/

Datum: 20.03.2020

Vložil: Petra

Titulek: Pití

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat ohledně toho, jak často ježek pije. Mám doma 7 týdenního jezecka, ale přijde mi že vůbec nepije. Většinou má v misce pořád stejně vody, jako když mu ji dám čerstvou.
A druhá věc, vždy když si ho k sobě vezmu a hládim ho tak mě pokaka. Tak nevím, jestli mu nějak vadim? :(

Datum: 04.04.2020

Vložil: KCHJ-Veronika Chytrá

Titulek: Re: Pití

Dobrý den, záleží na tom, čím ježečka krmíte, to neuvádíte. Pokud převažuje v potravě "mokrá složka", což budou třeba červíci, potom nebude potřebovat tolik tekutin. Záleží také na tom, jaké je roční období, v létě přijde k misce s vodou častěji. Dále si musíte uvědomit, že jde o malé zvíře, celou misku nevypije. Dle věku je to ještě větší miminko, s tím souvisí i druhý dotaz. Rozhodně jezečkovi vadit nebudete, miminka kakají, tohle dělají všichni ježečci. Většina ježků to postupně přestane dělat, když je chováte, někteří ježci to ale nepochopí nikdy. Jinak z té druhé otázky soudím, že mu trávicí soustava funguje dobře a neznepokojovala bych se tím. S pozdravem MDDR. Veronika Chytrá, revizní komise

Datum: 15.03.2020

Vložil: ..

Titulek: Hnis u oka?

Dobrý den dneska jsem koupala ježky (ano může se to ale ne na uši ani čumák ) a všimla jsem si něco u oka... U holky něco jako hnis akorát u ježků nevíte něco? Předem díky za odpověď

Datum: 10.02.2020

Vložil: Artuš

Titulek: Seznamování

Dobrý den,před dvěma dny jsme si přivezli miminko ježka bělobřichého.první den v pohodě,nechal se chovat,procestoval byt.ted na me funí a jeżí se.jak mám postupovat aby si na mě zvykl a nechal se vyndat z boxu? Jinak chodí si na granulky a cely den spí v domečku.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek