Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 03.10.2019

Vložil: Natálie

Titulek: Nemoc

Dobrý den, mal ježčí samičku která má cca pů roku a poslední pár dní má po výběhu na zemi fleky od krve (světlejší) a má to divný zápach. Chtěla jsem ze zeptat jestli nemá období kdy březí?
A ještě bych se chtěla zeptat, vydává divný zvuk jako kýchaní, nevíte co by to mohlo být?

Datum: 07.10.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Nemoc

Dobrý den,

moc se omlouváme za pozdní odpověď, ale jak je uvedeno v hlavičce diskuze slouží primárně pro dotazy ohledně fungování klubu. Ke konzultaci zdravotního stavu je vždy lepší využít email.
Ježci nemají období, kdy mohou zabřeznout jako například feny. Ovulaci vyvolává sameček. Nejlepší je v každém případě samici k veterináři - může se jednat například o zánět močového měchýře nebo zánět v rámci pohlavních orgánů a spoustu dalšího. Vše ale je nutné zkonzultovat s veterinářem a provést podrobná vyšetření.

Držím palce

Kateřina Mičkeová
Místopředsedkyně KCHJ

Datum: 24.09.2019

Vložil: Bedny

Titulek: Výhřevná podložka

Dobrý den, mohu se zeptat jestli je potřeba používat k výhřevné podložce termostat nebo ji používat bez termostatu, aby to ježkovi nevadilo? Děkuji moc za odpověď.

Datum: 25.09.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Výhřevná podložka

Dobrý den,

výhřevnou podložku (nejčastěji Ultratherm 15 W) doporučujeme vždy používat pod dohledem. Vždy je potřeba, aby podložka nepřiléhala přímo na box, ale měla kolem sebe prostor. Bohužel se stává, že se rozehřeje na tolik, že by mohla i ježka popálit. Termostatem byste mohl jistě docílit lepší kontroly.

S pozdravem

Kateřina Mičkeová
místopředsedkyně KCHJ

Datum: 16.09.2019

Vložil: Denisa

Titulek: Puchýřky

Dobrý den,
Mému jezeckovi se udelal velký pupen na cumaku, na to už asi 10 dni, muže to byt třeba od komára? A ještě se mu začaly delat takové malé puchýřky, ze kterých se dá vymáčknout hnis, takže se chci zeptat, jestli mám navštívit veterináře, Děkuji.

Datum: 17.09.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Puchýřky

Dobrý den,

neuvádíte, jak dlouho ježečka máte. U mláďat se může objevit tzv. strupovitost, neboli zanícení folikulů. Vypadá to podobně jako pupínek na obličeji. Časem sami vymizejí. Pokud jsou ale ve větší míře je vhodné navštívit veterináře,
Jestli je ježeček starší nebo pupínky nemizejí ale přibývají, zvláště když hnisají určitě navštivte i pro svou jistotu veterináře.

Držím palce

Kateřina Mičkeová
Místopředsedkyně KCHJ

Datum: 16.09.2019

Vložil: Bedny

Titulek: Zeleno - hnědý trus

Dobrý den, mám takový dotaz? Ježeček vylučuje zeleno - hnědý trus a někdy je řídký a někdy zase pevnější. A ještě ježeček se škrabnul jestli ránu nějak ošetřit nebo zajít k veterináři, rána se zahojila a krev tekla jen trošičku nic vážného. Děkuji za odpověď.

Datum: 17.09.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Zeleno - hnědý trus

Dobrý den,

pokud se zeleno-hnědý trus opakuje, sbírejte vzorky trusu, které doneste na veterinu k vyšetření. Ježeček může mít nějakou bakterii v trávicím traktu, která může způsobovat tyto problémy. Může se stát, že bude potřeba ježečka přeléčit vhodnými léky. Občas se může zelený trus objevit v návaznosti na nějakou změnu a způsobený stres - stěhování, změna ubikace či stravy apod.

Někteří ježci jsou trochu nešikové a čas od času se zraní. Ránu můžete vyčistit zředěnou Betadine, ale pokud je již zacelená a vše je v pořádku, tak se nic neděje.

Hezký den

Kateřina Mičkeová
Místopředsedkyně KCHJ

Datum: 13.09.2019

Vložil: K

Titulek: Umřel mi ježek

Byl malý asi jako dlaň a ze dne na den umřel

Datum: 09.09.2019

Vložil: Tereza

Titulek: Podchlazení

Dobrý den,
mám na Vás dotaz ohledně podchlazení ježka...
V poslední době klesly rychle teploty, ježeček starý 8 měsíců se nám podchladil, zahřáli jsme ho a nyní je už vše v pořádku...snažíme se vytápět místnost více...potřebovala bych poradit čím ježkovi vyhřívat ubikaci, aby se už podobný příprad neopakoval. Nevím co je pro ježka nejvhodnější...
Děkuji za radu

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek