Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 20.04.2019

Vložil: Verča

Titulek: Loupání kůže

Dobrý den, minulou sobotu jsme si byli pro 3měsíčního ježečka. Ve čtvrtek se mu začala loupat kůže. Občas se podrbe, ale nijak často. Je něco, jak bychom mu mohli pomoct ?
Děkuji

Datum: 14.04.2019

Vložil: Hlodavec

Titulek: Prosím o radu

mám doma dvouměsíční mládě ježečka bělobřichého, před nedávnem měnila bodliny. Teď chodí nakloněná na jednu stranu, nožičky má v pořádku...prosím o radu, co by to mohlo být. Kdybych měla přirovnat jak u chůze vypadá, tak jako když si člověk pohne s krkem. Ovšem běhá, žere v pořádku a balanc udrží.
Děkuji za odpověď

Datum: 15.04.2019

Titulek: Re: Prosím o radu

navštivte veterinárního lékaře. Mohlo by se jednat o banality jako je například nedostatek vápníku, nebo o následky úrazu, ale i například o nervové onemocnění, či onemocnění související s dědičností. Je potřeba provést komplexní vyšetření odborníkem.

Držím palce!

Revizní komise KCHJ

Datum: 12.04.2019

Vložil: Adriana

Titulek: Chov jezkov

Dobry den, chcela by som sa spytat pani Nemcanskej preco vedie nepravdive reci o Chove jezkov pani Palcakovej ,za to ze som si kupila 7 jezkov z chovnych stanic v Cesku som podozriva a pred ostatnymi clenmi varovana,aby mi nepredavali jezkov. Ubezpecujem vas,ze o jezkov je as nadstardantne postarane a ziadne mnozenie nieje ani nic podobne.Zato,ze som neni clenkov ziadneho klubu chovatelov jezkov som neziaduca, s pozdravom

Datum: 15.04.2019

Titulek: Re: Chov jezkov

pokud chcete kontaktovat paní Němčanskou, kontaktujte ji, prosím, na její emailové adrese či facebookové stránce její chovatelské stanice. Paní Němčanská není členkou KCHJ, ale 1. Registru, což je další organizace spravující chov ježků v ČR.

Revizní komise KCHJ

Datum: 06.04.2019

Vložil: Dominika Truncová

Titulek: Prosím pomoc

Zdravím,
Někde jsem četla že se ježek může omývat ve vodě s dětským (pro batolata) šampónem?
A prosím, poraďte mi co dělat se suchou kůži u jezečka? Koupele s olejem nám nepomáhají navíc nesnáší koupání a já opravdu nevím co s ní.
Mockrát děkuju.

Datum: 09.04.2019

Titulek: Re: Prosím pomoc

o koupelích v dětském šampónu jsem neslyšela, pouze o koupelích v dětském olejíčku. Ale ani jedno bych nedoporučovala, některým ježkům vadí i hodně slabá parfemace a po takových koupelích jsou velmi rozčilení a škrabou se mnohem více než před procedurou. Na kůži se jim totiž vytvoří takový lehký film, pod kterým kůže velmi špatně dýchá a celý stav se tak může ještě zhoršit. Doporučila bych Vám návštěvu veterináře, který provede seškrab z kůže a určí diagnózu. S velkou pravděpodobností se totiž nebude jednat pouze o suchou kůži, ale plísňové onemocnění.

Hezký den

Datum: 06.04.2019

Vložil: Petr

Titulek: Krev na pindikovi

Prosim o radu, dcera ma jezka cca 1/2 roku stareho, rano se mu objevila krev na penisu ... zere beha vse se zda ok, akorat ma tu krev. Jedna se o zraneni?

Datum: 09.04.2019

Titulek: Re: Krev na pindikovi

samozřejmě může se jednat o poranění, např. o vybavení boxu (kolotoč) ale i hobliny,které jsou někdy opravdu ostré a mohou se do penisu zaklínit a poranit jej. Ránu pozorujte a kdyby se objevilo zarudnutí a otok navštívila bych veterináře.

Hezký den

Datum: 18.03.2019

Vložil: Klára

Titulek: Kňučení

chtěla jsem se zeptat, co to znamená, když ježek "kňučí" ze spaní. Vypadá zdravě, všechno vždy sežere, takže nevím, co by mu mohlo být.

Děkuji, Klára.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>