Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 13.11.2019

Vložil: Tereza Dvořáková

Titulek: zazimování či ne?

Dobrý den, mám doma ročního ježečka. Před cca 14 dny jsem s ním byla na prohlídce u veterináře. Ježeček je prý v pořádku, ale cca posledních 5 dnů ježeček skoro vůbec nejí a nepije, nevylučuje skoro žádný trus a spíš nevylézá z pelíšku. Moje přitelkyně, která má též ježka ale už déle říka že by mohlo jít o zazimování. Já si tím ale nejsem jistá páč mám v bytě teplo a příjemně právě kvůli ježečkovi. Prosím o radu. Nevíte co by to mohlo být?Děkuji předem za odpovědi.

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: zazimování či ne?

Pokud by ježek zimoval, poznáte to tak, že má úplně studené bříško, je apatický, nezajímá se o okolí svět. Vždy je nutné ježečka z tohoto stavu, co nejdříve probrat a zajistit teplo. To nejlépe uděláte Vy, když si ježečka vezmete dáte například pod tričko a zahřejete svým vlastním teplem. Minimálně prosím opravdu 20 minut, lépe 30. Je totiž důležité ježečka dobře probrat, aby do hibernace neupadal opakovaně. Bohužel fyziologicky na to není organismus afrického pygmy ježka uzpůsoben. Opravdu by se mohlo jednat dle příznaků o hibernaci, pokud by ale ježeček byl teplý a dal nejedl a nevylučoval bude vám muset poradit veterinář.
Příště Vás prosím, pište s akutním případem na e-mail klubu. Tato sekce je primárně určena pro dotazy ohledně fungování klubu. Odpověděli bychom Vám dříve.

Datum: 11.11.2019

Vložil: Denisa

Titulek: Divoký ježeček

Dobrý den, můj ježeček (7 měsíců) je už druhý den velmi nepříjemný, olizuje mi ruce, kouše, prská, je hrozně divoký a citlivý na dotek. Napadlo mě, jestli to nemůže být z toho, že mu rostou bodlinky, taky se dost drbe, ale je normální, že mě kouše? Vždycky to byl velký mazlík (i když mu rostly bodliny) a z ničeho nic se začal chovat takhle.
Děkuji

Datum: 12.11.2019

Vložil: Denisa

Titulek: Re: Divoký ježeček

Plus ještě nadskakuje když se ho dotknu.

Titulek: Re: Re: Divoký ježeček

nezměnilo se pro ježka nějakým způsobem zázemí nebo něco podobného? Mnohdy takto nepříjemně reagují na změnu či nějaké podráždění. Něco podobného se mi například stalo, když jsme ježka vykoupali v oleji kvůli suché kůži. Byl velmi zlý, i když to byl vždy náš mazlík. Popřemýšlejte a případně napište na náš klubový e-mail. Tato sekce slouží primárně na dotazy ohledně fungování klubu.

Datum: 08.11.2019

Vložil: Radek

Titulek: nateklý/nafoukly

zdarvím,všiml jsme si že má ježek nafoukle halvně zadní čas u noh,žere pije a i chodí. Jen to má strašně nafoukle,co to muže být?

Titulek: Re: nateklý/nafoukly

otok zadních nohou by mohl upozorňovat na problemy se srdcem a krevním oběhem. Každopádně více Vám jistě řekne veterinář, který by měl něco takového určitě vidět. Jezek si mohl nožičku někde poranit a teď se mu zde vytvořil zánět. Opět Vám ale doporučím návštěvu veterináře, jelikož na takovýto stav je potřeba předepsat vhodnou léčbu.

Datum: 06.11.2019

Vložil: Nikola

Titulek: Odřené tlapky

Dobrý den, prosím o radu, používáme podestylku probiobed a poslední 3 dny jsme si všimli všude na podestylce červených skvrnek, ježeček má odřené a zakrvacené všechny 4 tlapky , běhá pořád dokola a zřejmě si je odrel o hobliny...musím zmínit, že ma velké kolečko, ve kterém dycky běhal a až teď se to změnilo. Jsou mu 4 roky :-( děkuji

Datum: 06.11.2019

Titulek: Re: Odřené tlapky

pokud má kolotoč pevné dno, tzn. není mřížkovaný, zkuste ještě zkontrolovat jestli si případně někde nezatrhl drápek. Doporučuji Vám ještě podestýlku zkusit vyměnit, je pravda že ProbioBed podestýlka je někdy tvrdší a hrubější. Bohužel jsme i dříve zaznamenali podobné případy jako u Vás. Teď bych Vám pro zotavení doporučila Asan nebo Kaytees. Obě to jsou velmi příjemné, měkké, krásně savé a pach pohlucující podestýlky vysoké kvality.

Držím moc palce ať je ježeček co nejdříve fit

Kateřina Mičkeová
Místopředsedkyně KCHJ

Datum: 31.10.2019

Vložil: Lucie

Titulek: Ježek jí podestýlku

máme doma 8-týdenního ježka bělobřichého cca týden, poslední 3 dny nechce jíst ani pít, nekadí a prospí většinu dne i noci. Včera se nám zdál až malátný a přistihli jsme ho jak žere podestýlku, používáme paper pure od Pets Dream. Také mívá ucpaný nos. Nejvíc nás ale trápí právě to nechutenství, dáváme mu granulky, moučné červy i různé pamlsky ale nic nechce.
Děkuji za rady.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>