Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 06.06.2019

Vložil: Lucie

Titulek: nemocný ježek

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli je možné onemocnění stafylokokem. Rok muj ježeček nebyl nemocny a ani neměl žádné problémy . Ale ze dne na den se mu na bodlinách udělali jako by červené tupliky měl to jen na jedné straně neměl to po celém těle. Jeli sme na veterinu a veterinář mi řekl že je to stafylokok a píchl mu vitaminovou injekci po pár dnech to pomale mizelo. Ale pak můj ježeček umřel. Vím že mi to kubíčka nevratí ale rada bych věděla jestli je tohle u ježečku možné popřípadě jestli se tomu da zabránit. Děkuji za odpověd.

Datum: 09.06.2019

Titulek: Re: nemocný ježek

Dobrý den, paní Lucie,

je mi velmi líto Vaší ztráty, úplně rozumím jak Vám je a soucítím s Vámi. Tento případ není standardní, bohužel sama jsem se s něčím podobným nesetkala, ani kolegové, kteří jsem kontaktovala. Komunikuji ale o případu Kubíčka s klubovou veterinářkou, zítra už bych pro Vás měla mít bližší informace. Jestli chcete, klidně se mi můžete ozvat na osobní e-mail, aby jsme se mohli pobavit blíže (katerina.mickeova@seznam.cz).

Místopředsedkyně KCHJ

Datum: 13.06.2019

Vložil: KCHJ- Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Re: nemocný ježek

Dobrý den, paní Lucie,

tak mám pro Vás informace ohledně problému Kubíčka od naši klubové veterinářky.
Ovšem, aby mohla Kubíčkův problém posoudit komplexně, potřebovala by více informací - přesný věk, jiné obtíže - průjem, nechutenství, drbání se, neurologické příznaky apod. Dále také informace o způsobu vyšetření - stafylokok se vyskytuje na kůži poměrně běžně, problém ale nastává při narušení imunity. Potvrdil by se cytologický nebo odesláním vzorku na kultivaci do laboratoře. A dále bližší informace o léčbě.

Dále by nám velmi pomohlo, kdybyste měla fotografii zmíněných teček, paní doktorka by mohla posoudit zda se jedna o zánět kůže nebo jiný problém.

Datum: 17.05.2019

Vložil: terwixonse

Titulek: Lahko pomagam pri razvoju foruma

I am from Slovenia. I can help with build this forum. Thanks for approved.

Jaz sem Slovenka. Lahko pomagam pri razvoju foruma.

Datum: 19.05.2019

Titulek: Re: Lahko pomagam pri razvoju foruma

Hello,

thank you for your offer, but this page is primaly intended for questions about Czech Club of APH breedes, not about problems of hedgies breeding.

Have a nice day!

Datum: 16.05.2019

Vložil: Anna

Titulek: výtok z penisu

cca před týdnem jsem si všimla, že náš ježek má na penisu přilepený kousek Asanu (podestýlky). Ten jsem mu odstranila, ale po té byl cítit slabý zápach. Dnes jsem ježkovi koukala na bříško a má na penisu něco jako maz (hodně hustý hlen). Máme ihned navštívit veterináře nebo je i nějaká domácí pomoc? Případně prosím o radu z čeho to může být.
Předem moc děkuji Anna B.

Datum: 19.05.2019

Titulek: Re: výtok z penisu

pokud penis není oteklý a zarudlý není důvod k obavám. Hlen, který popisujete na bříšku, by se mohl objevit i třeba na tulipytlíku, není nic jiného než sperma. Ježčí samci se totiž dovedou uspokojovat sami a náruživější samci tak činí poměrně často :)) Není to vůbec nic co by Vás mělo znepokojovat :)

Krásný den přeji :))

Datum: 12.05.2019

Vložil: Kamila

Titulek: zápach z ježka

Datum: 13.05.2019

Titulek: Re: zápach z ježka

doporučila bych Vám zvolení jiného typu podestýlky. Podložky osobně používám pouze v případě, kdy je ježek po operačním zákroku a měním je každý den. Podložky jsou dobré v tom, že takto udrží ježka alespoň v čistém prostředí, ale mají značně omezenou savost. Také pod ně dávám něco měkkého, aby se Ježkovi netvořili proleženiny.
Pokud Vám z nějakého důvodu nevyhovují hoblin doporučovala bych Asan, nádherně saje a pohlcuje pachy - opravdu velmi skvěle neutralizuje během chvíle jakýkoliv zápach. Dále ještě podestylku Kaytee clean & cozy. Opět s ní mám velmi dobré zkušenosti. Doporučuji ale bílou variantu, barevná údajně pouští barvu a nature varianta mi nepřijde tak příjemná na dotek. Další možností je používat záchod s kočkolitem - ježečci se na něj naučí a vykonávají potřebu na jednom místě. Nejlepší zkušenost mám se značkou Biocat’s.

Hezký den

Datum: 09.05.2019

Vložil: Filip Černý

Titulek: Nazelenalé bodlinky

Máme s přítelkyní ježečka a včera jsme si všimli že na některých místech má jakoby do zelena zbarvené bodlinky, jsme nováčci v chovu, na internetu se nemůžeme dohledat co by to mohlo být. Taky si přítelkyně myslí že ježeček má trošku 'popraskaná' ouška.
Každopádně ježek normálně jí, pije a chová se běžně jak by každý ochočený ježek měl.
Budu rád za jakoukoliv radu a pomoc.
Hezký den,
Filip Černý.