Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 23.08.2019

Vložil: Naďa

Titulek: Spánek

Dobrý den, před třema dny jsme si přivezli domů jezecka starého 10 týdnů. Viděla jsem ho pouze první den, kdy jsme si ho dovezli, jinak je pořád v pelíšku a spí. Jídlo A vodu mu nachystám, než jedu do práce a po příjezdu je to snezene. Dělám noční, takze přijedu kolem půl noci , pokaždé čekám tak tři hodiny (včera i do šesti do rana) jestli vyleze, ale stále jen spí. Docetla jsem se, ze se ma necbat par dni v klidu a pak pomalu zvykat na novou rodinu, ale nevim jestli je toto v poradku. Nevíte prosím čím by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

Datum: 24.08.2019

Titulek: Re: Spánek

doporučila bych Vám se spojit s chovatelem od kterého ježečka máte. Zeptejte se ho, jak se ježeček projevoval u něj, jak byl aktivní apod. Každý správný chovatel by Vám na takovou otázku měl být schopen poskytnout odpověď. Většinou je takové chování v novém domově opravdu obvyklé. Ježek se řídí vůněmi a pachy, pokud jste tedy i tichá jak myška, ježek o Vás stejně moc dobře ví a nevyleze, protože Vás cítí. Je důležité, aby si na Vás ježeček zvykl, ale raději doporučuji jít na vše pomalu a polehoučku. Každý den chvíli ježečka pomazlete a postupně čas mazlení prodlužujte, ježek se potřebuje naučit, že když ucítí Vás nemusí se ničeho bát.

Datum: 04.08.2019

Vložil: Kateřina

Titulek: kupování

chtěla bych se zeptat jestli prodáváte mladé ježky na chov , a nebo zda máte osvědčené kupování ježka a pokud možno od koho nebo kde.

Předem děkuji za odpověď.

Datum: 04.08.2019

Titulek: Re: kupování

seznam stád, která spadají pod Klub chovatelů ježků naleznete na záložce CHOV - Seznam chovných stád. Zde je také mapa chovatelů, na které jsou červeně vyznačeny stáda, která nabízejí miminka k prodeji. Kdyby se Vám líbila nějaka CHS kvůli její prezentaci či poloze doporučuji Vám kontaktovat ji na uvedené emailové adrese (mohou mít miminka v očekávání).Chovatelé novým majitelům nabízí celoživotní chovatelský servis a máte také záruku na vrozené a dědičné vady u ježečka.

Datum: 07.08.2019

Vložil: kačka

Titulek: Re: Re: kupování

Děkuji jen se ještě zeptám ježci se chovají ve stádech (nic jsem o tom neslisea
la)

Datum: 07.08.2019

Titulek: Re: Re: Re: kupování

stáda nazýváme chovatelské stanice, myslíme tím uskupení ježečků jednoho chovatele :)
Ježečci jsou samotáři, chovat se společně mohou pouze samice, samci musejí být oddělení. Samičky musejí být vlídné povahy, aby se snesly. Je také podle počtu samiček potřeba adekvátně navýšit plochu ubikace :)

K.

Datum: 30.07.2019

Vložil: mirek

Titulek: chodi jezek na vajicka

mam na zahrade jezka zda se mi ze chodi na vajicka je to moze ?dekuje za odpoved

Datum: 01.08.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: chodi jezek na vajicka

podobný dotaz ani s takovou zkušeností jsem se nesetkala, ale ptala jsem se kolegyně, co má zkušenosti s péči a záchrannou o našeho "evropského" ježka a bylo mi řečeno, že tento jev je velmi častý a nejedná se o nic neobvyklého.

Datum: 29.07.2019

Vložil: Anna

Titulek: PP

Dobrý den, v březnu jsem si kupovala od chovatelky ježečka narozeného v únoru. Stále mi slibuje poslání PP, ježčí slečna mě vyšla na 3.000 Kč, ale průkaz původu jsem zatím neobdržela. Mohla bych se zeptat, jak dlouho u Vás trvá vystavení PP?

Datum: 29.07.2019

Titulek: Re: PP

záleží to na několika faktorech - chovatelé registrují celý vrh společně a jelikož se zadávají pro lepší kontrolu všechny informace o vrhu společně i s informacemi o nových,chovatel tedy KCHJ oznámí tyto skutečnosti až když najde všem miminkům nový domov, což může u početných vrhů trvat. Dále pak registrátor zpracuje žádost, vytiskne PP a zašle jej na adresu chovatele, který je sám rozešle novým majitelům. Mohla bych Vás poprosit o zaslání bližších informací na náš email jezek-klub@seznam.cz, abychom mohli sjednat nápravu? Děkuji mnohokrát

Bc. Kateřina Mičkeová