Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 19.03.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Kňučení

Dobrý den,

ze spaní ježci vydávají nejrůznější zvuky. Nám třeba houkají jako sova, pak třeba pískají apod. Mohlo by to souviset se sny, ale bohužel tato oblast u ježka je téměř neprobádaná. Určitě ale nemusíte mít strach :)

Hezký den
Katka Mičkeová

Datum: 15.03.2019

Vložil: Kristýna

Titulek: Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se na něco zeptat. Už druhý den sem si všimla, že můj ježek přestal běhat v kolečku jinak běhala skoro celou noc. Naštěstí papa normálně ale dívala sem se na ni a má hlavičku má vytocenou do boku i tělíčko, furt padá a neudrží se. Vypadá to jako by udržovala balanc aby furt nepadala.Netuším jestli mi na veterine pořadí.Jinak jezecka mám již 5 rokem. Nemate někdo s tímhle zkušenosti? Dekuji

Datum: 16.03.2019

Vložil: Zuz

Titulek: Re: Dotaz

Napadá mě, jestli to nebyla mrtvička. Určitě na veterinu zajeďte. Pokud to byla mrtvička doporučuje se prý injekčně podat vitamíny.

Datum: 16.03.2019

Vložil: Zuz

Titulek: Re: Dotaz

P. S. Ale uvidíte, jestli se vám ještě někdo ozve odsud :)

Datum: 18.03.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Re: Dotaz

Dobrý den,

ano, může se jednat o mrtvici. U mrtvice je ten stav změny náhlý a opravdu ze dne na den můžeme pozorovat poruchy koordinace, celkově nesnadný pohyb ježečka, a setkala jsem se i s názorem, že i v obličeji ježka jde vidět, že není vše tak jak má být.
Kdyby se stav postupně zhoršoval - tzn. nejprve by ježeček špatně držel rovnováhu později třeba přepadával na stranu, mohlo by se jednat o WHS, což je tzv. rozviklaný ježčí syndrom. Jedná se opět o onemocnění nervového systému, ale ta změna není tak náhlá jako v případě mrtvice. Určitě bych stav zvířete konzultovala s veterinářem

Držím palce!

Datum: 11.03.2019

Vložil: Ježeček!

Titulek: Nechce jíst

Dobrý den, prosim o radu.
Můj jezek za posledních 5 dni prestal skoro jíst. Začalo to tak, ze jedla červa(zofobas) a trvalo to treba 3 minuty nez jednoho červa vubec pozvykala (obvykle ho v sobe ma za 10 vterin)
A následně se i pozvracela. Od te doby nechtela skoro jist. Přestala byt aktivní a jen spala. Tak jsem ji vzal k veterináři. Kazdy den dostala antibitika a béčko. Jeste jsem dostal glutamin ve strikacce abych daval jezeckovi aspon glutamin do pusy aby mela nejakej přísun potravy, tak papa aspon glutamin. Jinak za posledni 3 dny snedla 3 červy a ten glutamin. Ma úbytek váhy a porad nechce jist. Nevim co s ni.
Ma rok a tři mesice. Od malička krmena cervy(zofobas) obcas červy moucnymi.
Jednou za tydne dostane granule.
Jednou za 2-3 tydny dostane trosku vareho kureciho masa nebo vařené vajíčko.
A tak mesic zpet nebyli červy tak dostala 2x sušené moucne červy
Prosim o radu! Dekuju!

Datum: 12.03.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Nechce jíst

Dobrý den,

bohužel nechutenství a příznaky, které popisujete jsou velmi komplexní. Bohužel se dost často setkáváme s nechutenstvím u srdečních onemocnění. Dále by se mohlo jednat o bakterii v trávicím traktu, také třeba salmonelu. Také mě napadá třeba zánět střev, a když popisujete, jak dlouho trvá ježečkovi příjem potravy není vyloučen problém v dutině ústní. Sušení červy by mohly způsobit perforaci střev, ale nepopisujete jak ježek vylučuje. Bohužel ale nevím, jak postupoval Vás veterinář a co vše na ježečkovi zkontroloval.
Není ale problém, vše probrat po telefonu. Pokud byste chtěli ozvěte se mi na soukromý email katerina.mickeova@seznam.cz a není problém si zavolat a probrat vše podrobněji.

Držím palce

Kateřina Mičkeová

Datum: 02.03.2019

Vložil: Linda 123Von

Titulek: Může ježeček chodit ven??

Dobrý den ,
chtěla jsem se zeptat jestli ježečkové mohou chodit ven

Datum: 08.02.2019

Vložil: Kristýna

Titulek: Nachlazení

Dobrý den,
máme cca rok a půl starou ježčici. Zhruba posledních pět dní občas kýchne. Napadlo nás, jestli se jen nevzteká, ale nikdy před tím to nedělala. Jí normálně, aktivní je normálně. Myslíte, že to přejde samo, nebo jí můžeme nějak pomoci doma? Špatně snáší cizí lidi, tudíž bych na veterinu šla jen pokud by to bylo nezbytné (Nechci ji stresovat). Moc děkuji.

Datum: 12.02.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Nachlazení

Dobrý den,

pokud je kýchnutí jen ojedinělé není důvod se bát. Ježečci si občas kýchnou když se jim například voda dostane do čumáčku, nebo z prašné podestýlky.Je možné, že je třeba jen lehce nachlazená, když tak ji zkuste přitopit, umístit ubikaci vysoko od země, aby na ni nešel chlad a hlavně ji umístit mimo průvan. Kdyby došlo ke zhoršení doporučila bych návštěvu veterináře.

Hezký den
Kateřina Mičkeová

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek