Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 12.09.2018

Vložil: Sis

Titulek: Nemocný ježek bělobřichý

Dobrý den, mám ježčí holku cca 1 rok a přestala jíst a pít, během 2 dnů úplně zhubla ,a když se postaví na nohy tak ihned spadne na bok , snaží se udělat pár kroků a zase spadne. Chtěla bych poprosit o radu jak jí donutit aby se napila nebo najedla, snažila jsem se jí dát napít stříkačkou ale bojím se abych ji neudělala něco s pusou a sama jí otevřít nechce.

Datum: 24.09.2018

Vložil: Kašáková Veronika

Titulek: Re: Nemocný ježek bělobřichý

Dobrý den,
na Vašem místě bych okamžitě vyhledala odbornou veterinární pomoc. Pokud ježek není dva dny, je něco zle. Mžete se obrátit s akutními dotazy na naši klubovou specialistku : MVDr. Jana Tesařová
tel.: +420 605 843 910

Může se jednat o malý problém ale i o problém, který není vidět a nezahájí-li se rychle pomoc, mže být pozdě.
Přeji, ať se Vám to podaří. Budu i ráda za napsání, jak Vám to dopadlo.
S přátelským pozdravem
Kašáková

Datum: 02.09.2018

Vložil: Natalie Singrová

Titulek: Ježek Bělobřichý

Dobrý den,
mohla bych se zeptat jestli se snese ježek s křečíkem džungarským v jednom terariu.
Předem děkuji za odpověď

Datum: 24.09.2018

Vložil: Kašáková Veronika

Titulek: Re: Ježek Bělobřichý

Dobrý den, p. Singrová,
určitě nedoporučujeme. Může dojít k útoku ježka na křečka, protože ježek potřebuje svůj prostor a bude si ho i hájit. Další problém nastane s parazity a kožními problémy.
Jsou to oba zvířata jiného druhu, ježek potřebuje svůj klid a je aktivní v noci, neměl by mít v ubikaci předměty o které by se mohl poranit a většina hraček a průlezek, které jsou určené křečkovi jsou pro ježka nebezpečné. Oba mají jiné stravovací návyky a je to bohužel i proto neslučitelné.
S přátelským pozdravem Kašáková

Datum: 11.07.2018

Vložil: Jirka

Titulek: Prosím o radu

Zdravím Vás. Prosil bych o radu či vysvětlení. Mám doma už přes 3 roky ježečka Bífiho. Celé tři roky mu dávám vše co by dostat měl. Žije v bedničce přibližně 80x140 na honlinách brané od truhláře, jídelníček mám kvalitní. No z ničeho nic strašně zhubl, začal daleko míň jíst i pít, a hlavně se celý jakoby v zádech divně prohnul (je zhrbený) nevíte co se děje? A je možné že se spolu s mím nejlepším parťákem brzo rozloučíte na posled :( ?

Datum: 13.07.2018

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Prosím o radu

Dobrý den,
hubnutí, nechuť k jídlu, nebo pokud ježeček přestane jíst úplně, může mít mnoho příčin. V první řadě bych Vám doporučila abyste se podíval ježečkovi na zuby a zkontroloval ústní dutinu. Ježci poměrně dost trpí na nejrůznější záněty dásní apod. Nevím jestli používáte napáječky a jak často dáváte granule, ale v těchto případech může dojít také poměrně k výraznému opotřebování chrupu i dokonce ke ztrátě zubů. Oba tyto jevy by mohli souviset s nižším příjmem potravy. Z Vaší zprávy jsem pochopila, že ježek jí, ale v menším množství. Myslím si tedy, že to prohnutí, které popisujete souvisí s nedostatkem potravy.
Ve vašem případě bych určitě s ježečkem zašla co nejdříve k vhodnému veterináři. Podívejte se do sekce chov a následně podsekce veteriny.
Přeji Vám a Bifímu hodně štěstí a držím palce

Datum: 16.02.2018

Vložil: David Matas

Titulek: Ježeček se neustále všeho bojí

A ještě k mému předešlému dotazu. A i když se všude píše že ježci nekoušou tak ten náš teda opravdu hodně a celkem to bolí (hlavně když se zakousne tak nechce pustit) :D

Datum: 15.02.2018

Vložil: David Matas

Titulek: Ježeček se neustále všeho bojí

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Přivezli jsme si domů od chovatelky 9 týdenní ježčí slečnu. Vím že ježeček je asi stále nesvůj z nového prostředí ale trošku se bojíme toho že na vše reaguje strachem a naježením bodlinek. Stačí na něj promluvit či jen aby viděl stín a okamžitě se schoulí a naježí bodlinky. V podstatě ho ani nevídáme protože nevyleze z pelechu pokud někdo je v místnosti a pokud náhodou příjdeme večer když je zrovna například v kolečku tak se okamžitě běží schovat. Nevím jestli něco děláme špatně. Přejde ji to? Prosím poraďte. Předem moc děkuji.

Datum: 16.01.2018

Vložil: Veru

Titulek: Hibernace

Dobry den, prosim o radu, mame samecka jezka belobricheho stari 4 roky, posledni tyden malo ji a kdyz se vzbudi tak se mota, v noci neni aktivni, kazdy vecer se vyleza jen najist a spat, mame podezreni na hibernaci, i presto ze je po celou dobu na stejnem miste, druhy den mu pritapime, u sebe ma teplou lahev ale zatim se nelepsi, muze to trvat dele?? Nebo ho muze trapit neco jine?? Obcas divne zaknoura, coz drive nedelal. Dekuji za radu. V okoli nemame znaleho veterinare.

Datum: 07.02.2018

Vložil: Ing. Klára Charvátová

Titulek: Re: Hibernace

Dobrý den, ve 4 letech už je to pomalu ježčí senior. Pravděpodobně se jedná o hibernaci, je tedy potřeba o zahřívat a nenechat ho znovu zalézt a usnout, dokud nebude zahřátý a rozhýbaný. V případě, že by se během dne nelepšil dojeďte na veterinu, kde se ježky zabývají, může to být jiný problém.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek