Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 26.04.2019

Vložil: Verča

Titulek: Re: Re: Loupání kůže

Dobře, děkuji moc.
Chci se ještě zeptat, po té koupeli z vloček ježka máme omýt vodou nebo ho máme nechat ? Radši se ptám, vím, že tihle ježci vodu na koupání moc nevyhledávají, i když náš si klidně vleze do misky s vodou :)
Děkuji

Datum: 27.04.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Re: Re: Loupání kůže

Dobrý den,

když vývar z vloček naředím vodou už ježečka dále nekoupu. Opravdu mám s tímto postupem sama dobré zkušenosti, někdy se mi po koupeli v olejích (ať v oleji pro miminka či kokosovém oleji) stávalo, že ježečkům spíše nevyhovovalo - byli potom velmi nesví a škrábali se více než před procedurou. Z ovesných vloček se mi nic podobného nestalo.
Další varianta by byla ještě chytrá houba (firma Ecosin vyrábí speciální chytrou houbu pro zvířata - seženete v lékárnách). Ta je výborná - jednu tabletu rozdělím na čtvrtinky a nechám ji 20 minut působit ve dvou litrech vlažné vody. Opravdu musí být vlažná, jinak se zabijí veškeré žádoucí organismy. Ježečka v opravdu vytopené místnosti v rychlosti vykoupu a následně jen oklepu od vody (nesušíme - odstranili bychom zase žádoucí organismy z povrchu kůže) a zase umístíme ubikaci do tepla. V zimě je to náročnější, ale opravdu tento přípravek zabírá - zabral by Vám jak na suchou kůži i popřípadě plisňové onemocnění. Koupele je ale potřeba aplikovat minimálně 2krát týdně po dobu jednoho měsíce.

Kdybyste potřebovala další informace, není problém, ráda poradím, ale poprosím Vás o kontaktování na mém osobním e-mailu, aby se nestalo, že Vás dotaz přehlédnu :)

Hezký den
K. M.

Datum: 14.04.2019

Vložil: Hlodavec

Titulek: Prosím o radu

Dobrý den,
mám doma dvouměsíční mládě ježečka bělobřichého, před nedávnem měnila bodliny. Teď chodí nakloněná na jednu stranu, nožičky má v pořádku...prosím o radu, co by to mohlo být. Kdybych měla přirovnat jak u chůze vypadá, tak jako když si člověk pohne s krkem. Ovšem běhá, žere v pořádku a balanc udrží.
Děkuji za odpověď

Datum: 15.04.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Prosím o radu

Dobrý den,

navštivte veterinárního lékaře. Mohlo by se jednat o banality jako je například nedostatek vápníku, nebo o následky úrazu, ale i například o nervové onemocnění, či onemocnění související s dědičností. Je potřeba provést komplexní vyšetření odborníkem.

Držím palce!

Kateřina Mičkeová
Revizní komise KCHJ

Datum: 12.04.2019

Vložil: Adriana

Titulek: Chov jezkov

Dobry den, chcela by som sa spytat pani Nemcanskej preco vedie nepravdive reci o Chove jezkov pani Palcakovej ,za to ze som si kupila 7 jezkov z chovnych stanic v Cesku som podozriva a pred ostatnymi clenmi varovana,aby mi nepredavali jezkov. Ubezpecujem vas,ze o jezkov je as nadstardantne postarane a ziadne mnozenie nieje ani nic podobne.Zato,ze som neni clenkov ziadneho klubu chovatelov jezkov som neziaduca, s pozdravom

Datum: 15.04.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Chov jezkov

Dobrý den,

pokud chcete kontaktovat paní Němčanskou, kontaktujte ji, prosím, na její emailové adrese či facebookové stránce její chovatelské stanice. Paní Němčanská není členkou KCHJ, ale 1. Registru, což je další organizace spravující chov ježků v ČR.

Kateřina Mičkeová
Revizní komise KCHJ

Datum: 06.04.2019

Vložil: Dominika Truncová

Titulek: Prosím pomoc

Zdravím,
Někde jsem četla že se ježek může omývat ve vodě s dětským (pro batolata) šampónem?
A prosím, poraďte mi co dělat se suchou kůži u jezečka? Koupele s olejem nám nepomáhají navíc nesnáší koupání a já opravdu nevím co s ní.
Mockrát děkuju.

Datum: 09.04.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Prosím pomoc

Dobrý den,

o koupelích v dětském šampónu jsem neslyšela, pouze o koupelích v dětském olejíčku. Ale ani jedno bych nedoporučovala, některým ježkům vadí i hodně slabá parfemace a po takových koupelích jsou velmi rozčilení a škrabou se mnohem více než před procedurou. Na kůži se jim totiž vytvoří takový lehký film, pod kterým kůže velmi špatně dýchá a celý stav se tak může ještě zhoršit. Doporučila bych Vám návštěvu veterináře, který provede seškrab z kůže a určí diagnózu. S velkou pravděpodobností se totiž nebude jednat pouze o suchou kůži, ale plísňové onemocnění.

Hezký den
Kateřina Mičkeová

Datum: 06.04.2019

Vložil: Petr

Titulek: Krev na pindikovi

Prosim o radu, dcera ma jezka cca 1/2 roku stareho, rano se mu objevila krev na penisu ... zere beha vse se zda ok, akorat ma tu krev. Jedna se o zraneni?

Datum: 09.04.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: Krev na pindikovi

Dobrý den,

samozřejmě může se jednat o poranění, např. o vybavení boxu (kolotoč) ale i hobliny,které jsou někdy opravdu ostré a mohou se do penisu zaklínit a poranit jej. Ránu pozorujte a kdyby se objevilo zarudnutí a otok navštívila bych veterináře.

Hezký den
Kateřina Mičkeová

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek