Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 22.10.2017

Vložil: Anna Chlebková

Titulek: Ježek se nechce nechat hladit

Dobrý den,
potřebovala bych poradit.
Mám měsíc ježka který ma 3 měsíce,koupila jsem ho od majitelky a tam jsem si ho v pořádku hladila,když jsme přijeli domů tak jsem si řekla ze ho nevezmu už dneska do ruky,aby si to očichal tady a prozkoumal.Jenže další den když jsem si ho chtěla vzít tak se začal ježit a takhle to šlo dál a dál pak to bylo lepší vůbec se neježí a je v pořádku,ale porad si ho nemůžu hladit protože když si ho pohladím tak hned se naježí.Prosím poraďte mi co mám dělat,abych si ho mohla hladit.Už jsem z toho zoufalá.Předem dekuju za odpověď.

Datum: 06.11.2017

Vložil: Ing. Klára Charvátová

Titulek: Re: Ježek se nechce nechat hladit

Dobrý den. Pokud je ježek starý 3 měsíce, možná právě prochází obdobím quillingu, kdy ztrácí bodliny, a hlazení přes ně mu není příjemné. V každém případě Vás ježek nezná. Zkuste mu dát do ubikace např. 1 den nošené tričko, aby se mohl seznámit s Vaším pachem a v ochočování neustávejte a nenechte se odradit. Nejhorší bývá chvíle vyndání z ubikace, dejte ho tedy někam na stůl nebo si na klín a počkejte, až se v klidu rozbalí. Mějte zhasnuto a vyvarujte se hlasitých zvuků a rychlých pohybů. Uplácejte ho např. červíky či jinými laskominami. Pokud opravdu mění bodliny, snažte se ho nehladit po bodlinách, ale nepřestávejte s ním udržovat kontakt a berte ho do rukou každý večer cca na půl hodiny, nejlépe ve stejnou dobu.

Datum: 21.09.2017

Vložil: Adél

Titulek: Pomoc

Dobrý večer, mam dotaz, moji Bublince se na kůži objevily boulicky, vypada to jako male bradavičky, nevite, prosím, oc se muze jednat? Dekuji za odpoved Adel

Datum: 10.07.2017

Vložil: Pavel

Titulek: Nemoci, krmení hmyzem

Dobrý den, chci si pořídit ježka a tak zjišťuji hlavně jak je to s nemocemi a krmením. Když si koupím ježka bělobřichého s doklady/papíry od nějaké prověřené chovatelské stanice, tak je tu stále možnost, že může mít svrab nebo ne? Slyšel jsem o tom v jednom videu, které jsem si o těchto ježcích pouštěl. A je opravdu nutné krmit ho hmyzem? Nestačí nějaké velmi kvalitní a výživné granulky? Děkuji!

Datum: 10.07.2017

Vložil: Lucie

Titulek: Re: Nemoci, krmení hmyzem

Dobrý den, vždycky je tady nějaká možnost, že ježek bude nějak nemocný, i když bude mít papíry. Ale určitě by to nemělo být pravidlem. Většina chovek nechává dělat před odběrem mláďat vyšetření na parazity - pokud si chcete být jistý, vyžadujte po chovateli potvrzení od veterináře. Ale zrovna svrab může jéža chytit třeba i jen po cestě, když si ho vezete domů. Papíry vám zajišťují čistotu linie - tedy žádnou genetickou zátěž, ale nedělá to ježka parazituvzdorným :-)

Co se týká jídla, tak ano, je to nutné, ježek je hmyzožravec, tedy hlavní složkou jeho potravy je hmyz a žádné granule ho nemohou zcela nahradit. Ježci krmení jen granulemi tíhnou k obezitě a zatěžují se jim orgány, což se projeví ve stáří.

Datum: 10.07.2017

Vložil: Pavel

Titulek: Re: Re: Nemoci, krmení hmyzem

Dobře, děkuji moc za info. Mám ještě dotaz k tomu svrabu a nemocím celkově. Jsou některé z nemocí, které ježek může mít přenosné i na člověka? Vím, že např. tím svrabem může onemocnět i člověk, ale nejsem si jistý jestli tohle není jiný typ nebo něco podobného. Předem děkuji.

Datum: 11.07.2017

Vložil: Lucie

Titulek: Re: Re: Re: Nemoci, krmení hmyzem

Nebývá to obvyklé, ale ve vyjímečných případech může přenést jeden druh plísně - trichofytozu. S tímto mají problém ale spíše v zahraničí. Jinak jsem se s ničím dalším nesetkala.

Datum: 11.07.2017

Vložil: Pavel

Titulek: Re: Re: Re: Re: Nemoci, krmení hmyzem

Dobře, děkuji moc.

Datum: 15.02.2017

Vložil: Julie Tesaříková

Titulek: v kolika mesicich ??

dobry den chtela bych se zeptat v kolika mesicich predava chovatel jezecka novemu panovy??? dekuji moc predem za odpoved

Datum: 03.01.2017

Vložil: Lucie

Titulek: https://www.facebook.com/groups/klub.chovatelu.jezku/

Pokud máte dotazy ohledně svých ježků, jako první kontaktujte svého chovatele, od kterého jste si ježka pořídili. Pokud neporadí, obraťte se na facebookovou skupinu "Diskuze chovatelů a milovníků ježků", tam se vám dostane rady jistě mnohem rychleji.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek