Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 15.02.2017

Vložil: Julie Tesaříková

Titulek: v kolika mesicich ??

dobry den chtela bych se zeptat v kolika mesicich predava chovatel jezecka novemu panovy??? dekuji moc predem za odpoved

Datum: 03.01.2017

Vložil: Lucie

Titulek: https://www.facebook.com/groups/klub.chovatelu.jezku/

Pokud máte dotazy ohledně svých ježků, jako první kontaktujte svého chovatele, od kterého jste si ježka pořídili. Pokud neporadí, obraťte se na facebookovou skupinu "Diskuze chovatelů a milovníků ježků", tam se vám dostane rady jistě mnohem rychleji.

Datum: 31.12.2016

Vložil: Katarina

Titulek: Ježkovi padají bodliny

Můj ježek,samička 4 roky stará,v posledních měsících asi 5*hibernovala ale pokaždé byla řádně probuzená...
Poslední týden nacházím různé po kleci jednotlivé bodlinky...Včera jsem se ale vyděsila,našla jsem velký trs bodlinky i s kůží...Také se mi poslední dobou zdá že ji lehce řídne srst okolo očí...
Prosím vás o řadu a pomoc
Děkuji vám Katarina

Datum: 20.12.2016

Vložil: Jana

Titulek: Hibernace

Dobrý den,chtěla jsem Vás poprosit o radu .Ježek bělobřichý staří půl roku mám začal asi před týdnem hibernovat teplotu jsme zvýšily z 22°C na 26°C a včera se to opakovalo.Nemůže být problém i více tmy,přendala jsem ho do místnosti kde je větší teplo,ale zase více šero než byl zvyklí.

Datum: 10.01.2017

Vložil: Erik Sipka

Titulek: Re: Hibernace

Dobrý den,
někteří ježečky dokáží hibernovat i při vyšších teplotách. Můžete mu pomoci vyhřívanou podložkou např. ultratherm 15W. dát mu více pilin nebo asanu a více ho zateplit.

Datum: 16.12.2016

Vložil: Dáša

Titulek: Plodnost ježka

Dobrý den chci se zeptat do kolika let je ježek bělobřichý samec plodný, má taky omezení jako samička do 3 let? Děkuji

Datum: 24.11.2016

Vložil: E.grubi

Titulek: Můžeme mít Alergii na ježečtí srst?

Dobrý den, jsme v rodině všichni alergici na zvířecí srst. Rádi bysme si pořídili ježečka, který je roztomilý a měli tak konečně vytoužené zvířátko, o které bychom se mohli starat.
Bojím se ale, že bychom mohli mít na ježečkovo srst také alergii...
Nemáme se koho zeptat a rozhodně bych nechtěla si zvířátko vzít a pak ho vracet...
Poradíte mi? Máte někdo zkušenosti s alergií?
(Zhoršené dýchání, oteklé oči)

Datum: 25.11.2016

Vložil: Elen H.

Titulek: Re: Můžeme mít Alergii na ježečtí srst?

Já jsem také alergička, a ježek má na bříšku normální chlupy, a mě z toho svědí oči, když se k nějakému přiblížím. Srst je také mezi bodlinami, ale alergenů má celkem málo, takže záleží na síle vaší alergie.

Datum: 12.10.2016

Vložil: Filip

Titulek: Neduveruje nam

Dobry den, mame mladatko jezecka teprve 3 dny. Chci se zeptat jak co nejlepe jo naucit kontaktu. Zatim kdyz si ho chcem vzit vecer do ruky tak vrci a jezi se ( po 3 dnech se zatim nedivim). Ale co mi prijde uz divne je to ze vecer se prijde najist a hned zase zaleze.vubec nebeha jen je furt zalezly. Dekuji za odpoved

Datum: 12.08.2016

Vložil: Erik Sipka

Titulek: Změna majitele

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak postupovat. Na stránkách, diskuze chovatelů ježků, byl přidán příspěvek od Vali Havlové že má alergii na ježečka. Po domluvě jsem si MRV Huxley vyzvedla, jenže ani zdravotní kartičku ani PP jsme nedostali. Ježečkovy je prý půl roku. Nevím tedy jestli čekat až mi PP zašle ( až začne zase reagovat na zprávy) nebo zda rovnou nahlásit změnu chovatele na klub ježků ?
Děkuji za odpověď.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek