Datum: 07.08.2019

Titulek: Re: Re: Re: kupování

stáda nazýváme chovatelské stanice, myslíme tím uskupení ježečků jednoho chovatele :)
Ježečci jsou samotáři, chovat se společně mohou pouze samice, samci musejí být oddělení. Samičky musejí být vlídné povahy, aby se snesly. Je také podle počtu samiček potřeba adekvátně navýšit plochu ubikace :)

K.

Datum: 30.07.2019

Vložil: mirek

Titulek: chodi jezek na vajicka

mam na zahrade jezka zda se mi ze chodi na vajicka je to moze ?dekuje za odpoved

Datum: 01.08.2019

Titulek: Re: chodi jezek na vajicka

podobný dotaz ani s takovou zkušeností jsem se nesetkala, ale ptala jsem se kolegyně, co má zkušenosti s péči a záchrannou o našeho "evropského" ježka a bylo mi řečeno, že tento jev je velmi častý a nejedná se o nic neobvyklého.

Vložil: Anna

Titulek: PP

Dobrý den, v březnu jsem si kupovala od chovatelky ježečka narozeného v únoru. Stále mi slibuje poslání PP, ježčí slečna mě vyšla na 3.000 Kč, ale průkaz původu jsem zatím neobdržela. Mohla bych se zeptat, jak dlouho u Vás trvá vystavení PP?

Titulek: Re: PP

záleží to na několika faktorech - chovatelé registrují celý vrh společně a jelikož se zadávají pro lepší kontrolu všechny informace o vrhu společně i s informacemi o nových,chovatel tedy KCHJ oznámí tyto skutečnosti až když najde všem miminkům nový domov, což může u početných vrhů trvat. Dále pak registrátor zpracuje žádost, vytiskne PP a zašle jej na adresu chovatele, který je sám rozešle novým majitelům. Mohla bych Vás poprosit o zaslání bližších informací na náš email jezek-klub@seznam.cz, abychom mohli sjednat nápravu? Děkuji mnohokrát

Bc. Kateřina Mičkeová

Datum: 26.07.2019

Vložil: Markéta

Titulek: Vyrážka nad čumákem

Dobrý den, mám doma téměř ročního ježečka. Od cca jeho půl roku se mu skoro každý měsíc začala nad čumáčkem objevovat jakási vyrážka (vypadá to jak několik malinkatých bílých bradaviček vedle sebe) a vždy když se objeví, po nějaké době zase jen tak zmizí. Ježečka preventivně stříkáme co měsíc sprejem proti parazitům a zhruba před měsícem jsme byli u veterináře, který nám na to předepsal antibiotika s tím, ze moc zkušenosti nemá a myslel si ze je to něco bakteriálniho, avšak antibiotika již jsou dobrány a vyrážka na čumáku doteď nezmizela.
Obracím se tedy na vás, zda nemáte tušení co by to mohlo byt? Mám i fotku, ale nevím jak ji sem vložit

Titulek: Re: Vyrážka nad čumákem

mohla bych Vás poprosit o zaslání fotografie na email?Můžete využít klubový email (jezek-klub@seznam.cz) a nebo přímo můj soukromý - katerina.mickeova@seznam.cz

Vložil: Markéta

Titulek: Re: Re: Vyrážka nad čumákem

Foto jsem zaslala na Váš e-mail, děkuji.

Datum: 30.07.2019

Titulek: Re: Re: Re: Vyrážka nad čumákem

Také děkuji, hned jdu na to :) K.M.

Datum: 09.07.2019

Vložil: Kristýna

Titulek: Pořád se bojí

Dobrý den.
S přítelem jsme si před asi 2 týdny zakoupili 3 měsíčního ježečka. Při předávání byl naprosto v pořádku, veselý, nechal se ode mě i paní chovatelky vzít do rukou. Teď na sebe však nenechá ani šáhnout přestože děláme vše podle jejích pokynů, snažíme se s ním každý večer být, dáváme mu tričko do ubikace, aby si zvyknul na náš pach... přesto kdykoliv se k němu přiblížíme, schoulí se, začne prskat a nadskakovat. Takhle to je celé ty dva týdny a navíc mu začalo přebodlinkovávání. Sama sebe uklidňuju, že je to tím, ale není možné, že máme prostě nerudného ježka?
Děkuji, Kristýna