Tato poradna slouží pouze pro dotazy na fungování KCHJ.

Datum: 17.02.2014

Titulek: Re: Zvyknutí

Dobrý den, toto je zcela závislé na povaze a věku zvířátka. Mláďata bývají v tomto směru vstřícnější, starší ježci jsou konzervativnější. Ale povahově dobrý ježeček si rychle zvykne třeba i ve dvou letech, je to opravdu čistě individuální.

Datum: 22.01.2014

Vložil: Monika

Titulek: Dotaz

mám ročního ježka bělobřichého a všimla jsem si že má nad ocáskem asi půl centimetrovou bouličku. Byla jsem s nim už dvakrát u veterináře, ale pokaždé když jsme tam byli jakoby se vypařila. Boulička je vidět vždy když se protahuje a nebo je v klidu v "podřepu". Můžete mi poradit co to je? Napadlo mě, že to může být i zakončení kosti ale to by mi snad veterinář řekl tak nevim.

předem děkuju za odpověď

Datum: 26.01.2014

Titulek: Re: Dotaz

pokud se boule pohybuje, cestuje pod kůží, může to být tuková boulička, zánětlivé ložisko nebo třeba i nádor. Kost by neměla v ježkovi "kam uhnout" a hlavně v tom místě ježkovi žádné kosti vidět nejsou, leda by je měl zlomené. Každopádně takovýto útvar může znamenat hodně věcí a veterinář Vám těžko řekne, co to je, když to nenajde. Nebylo by asi od věci udělat rentgen nebo sono, i z toho se dá hodně vyčíst.

Datum: 13.01.2014

Vložil: Niki

Titulek: ježko

Náš ježko si rozrazil bradu na kolese, keď behal na kolese, má tam chrastu...čím mu ju mám ošetrovať? Za odpoveď ďakujem

Datum: 15.01.2014

Titulek: Re: ježko

Dotaz jsme vyřešily po mailu, z fota se však patrně nejedná pouze o odřeninu a bude na místě konzultace s veterinářem.

Datum: 08.01.2014

Vložil: Eli

Titulek: Veterinární péče o ježky

Dobrý den, jelikož je veterinární péče o ježky bělobřiché specifická, bylo by možné zveřejnit na těchto stránkách seznam veterinářů nebo veterinárních klinik, které mají zkušenosti s léčbou ježků? Popřípadě, mohla bych Vás poprosit o doporučení veterináře v okolí města Plzně? Nikde na internetu jsem toto bohužel nenašla.
Velice Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Datum: 10.01.2014

Vložil: Beatrice Slavíková

Titulek: Re: Veterinární péče o ježky

Veterináře, který se přímo specializuje na ježky z tohoto kraje neznám, ale myslím si že kdyby byl nějaký problém, tak byste se mohla obrátit na Petra Vodičku z Mariánských Lázní. Mám s ním jen samé dobré zkušenosti.
MVDR. PETR VODIČKA

Zeyerova 168/2
353 01 Mariánské Lázně
okres Cheb

Datum: 17.02.2014

Titulek: Re: Veterinární péče o ježky

Mapku veterinářů, kteří mají již s ježky zkušenosti jsme zveřejnili v odkazu "Veteriny".
Věříme, že i s Vaší pomocí se tato mapka brzy rozroste a ježečci nebudou muset cestovat za základním ošetřením velkou dálku jako tomu bylo dosud.

Datum: 16.09.2013

Vložil: Iva Chlupová

Titulek: Dotaz - poplatek

Dobrý den, poslala jsem již formulář na individuální registraci ale nevím jak mám zaplatit poplatek když nemám účet. Moc se v tom nevyznám a tak se chci zeptat, jestli to jde nějak přes českou poštu například... ? :) Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Iva Chlupová

Datum: 19.09.2013

Titulek: Re: Dotaz - poplatek

Dobrý den, výše poplatků i bankovní spojení naleznete v sekci "Klub"
Pokud nemáte účet, lze poplatek zaplatit složenkou, musíte si však vybrat tu pro platbu na účet. Pokud si nebudete jistá, zeptejte se pracovnice na přepážce, řekněte jí, že potřebujete poslat peníze složenkou na účet. Jako variabilní symbol použijte datum registrace (bez teček) a nakonec připojte dvojčíslí 22. Do poznámky pro příjemce uveďte Vaše jméno a příjmení. Vzhledem k tomu, že nejste členkou KCHJ a nemáte přidělené číslo členské karty, musíme Vaši platbu identifikovat tímto způsobem, protože u poplatků zasílaných složenkou se jako odesílatel na výpisu objeví Česká pošta.

<< 32 | 33 | 34 | 35 | 36 >>