Datum: 17.11.2019

Vložil: KCHJ - Kateřina Mičkeová

Titulek: Re: zazimování či ne?

Pokud by ježek zimoval, poznáte to tak, že má úplně studené bříško, je apatický, nezajímá se o okolí svět. Vždy je nutné ježečka z tohoto stavu, co nejdříve probrat a zajistit teplo. To nejlépe uděláte Vy, když si ježečka vezmete dáte například pod tričko a zahřejete svým vlastním teplem. Minimálně prosím opravdu 20 minut, lépe 30. Je totiž důležité ježečka dobře probrat, aby do hibernace neupadal opakovaně. Bohužel fyziologicky na to není organismus afrického pygmy ježka uzpůsoben. Opravdu by se mohlo jednat dle příznaků o hibernaci, pokud by ale ježeček byl teplý a dal nejedl a nevylučoval bude vám muset poradit veterinář.
Příště Vás prosím, pište s akutním případem na e-mail klubu. Tato sekce je primárně určena pro dotazy ohledně fungování klubu. Odpověděli bychom Vám dříve.

Držím palce